Internetové bankovnictví KB s chybou!

Není tomu tak dávno, kdy další z velkých bank zprovoznila internetové bankovnictví. Podařilo se nám získat informace, které mění pohled na bezpečnost účtů Komerční banky i celého internet bankingu! Kdokoliv si totiž mohl stáhnout cizí výpis z účtu.

Dne 19. června 2001 jsme na adresu redakce obdrželi e-mail jednoho z našich čtenářů, který oznamoval, že prostřednictvím internetového bankovnictví Komerční banky mu byl zaslán cizí výpis z běžného účtu. Na bližší dotaz redakce informaci doplnil:

„Již od letošního března využívám systém MOJEBANKA.CZ, který je dostupný na adrese www.mojebanka.cz a který spustila Komerční banka, a.s. I přesto, že tento systém vyvinula jedna z největších našich bank a jistě do něj investovala nemalé peníze, není bezchybný. Jak jinak si totiž vysvětlit, že dne 19.6.2001 jsem si místo svého bankovního výpisu stáhl výpis jiného subjektu? Upozorňuji, že jsem postupoval zcela podle návodu, v systému mojebanka.cz se pohyboval pouze legálními cestami a neměl jsem žádnou snahu nějak systém oklamat – jsem v tomto oboru soudní znalec a ne sebevrah :o) . Z toho usuzuji, že obdobná situace může nastat kdykoliv u kohokoliv jiného, u každého jiného běžného uživatele.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..