Chcete přidat?

Máte nižší plat než vaši spolupracovníci? Připadá vám to nespravedlivé? Není nic jednoduššího, než říci vašemu nadřízenému o přidání! Je to ale skutečně tak jednoduché? A na co je dobré dát si pozor?

Ve většině firem je výše platu jednotlivých pracovníků utajovanou skutečností. Je tomu tak z důvodu, že ne každý zaměstnanec dostává stejnou mzdu a předchází se tím závisti a nevraživosti mezi lidmi. Občas se ale stane, že u skleničky vína či holby piva přijde řeč na finanční otázky spřátelených rodin, a utajovaná skutečnost se rázem stává veřejným tajemstvím. Nebylo by tedy lepší, kdyby za stejnou práci dostávali všichni stejně? A co lze udělat k nápravě nerovné situace?

Dalo by se říci, že není nic snazšího, než říci svému nadřízenému o zvýšení platu. Řada z vás může namítnout, že něco takového je velmi riskantní. Řeknete-li šéfovi, aby vám přidal, on vám „nabídne“ změnu zaměstnání. Toto riziko tu samozřejmě je, ale lze jej úspěšně odhadnout podle několika celkem jednoduchých kritérií:Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..