Co za kontokorent?

Kontokorentní úvěr je oblíbeným úvěrovým produktem, určeným široké veřejnosti. Váže se k běžnému účtu a převážná většina bankovních domů, které účty nabízejí, svým klientům nabízí též možnost přečerpání účtu do záporného zůstatku. Kolik si ale za tuto možnost účtují?

Je tomu téměř osm měsíců, kdy jsme vám přinesli ucelený přehled o cenách kontokorentních úvěrů bank, působících na českém trhu (viz Kontokorent – a co za něj?. Od té doby se však mnohé změnilo – některé banky se sloučily (BA – CA se spojila s HypoVereinsbank v novou HVB Czech Republic a byla dokončena integrace IPB pod ČSOB), Česká národní banka několikrát snížila úrokové sazby a následovaly ji i další banky.

Snižování úrokových měr se ale nedotklo kontokorentních úvěrů. „Postihlo“ pouze klienty Poštovní spořitelny, kterým poklesla úroková míra o více než 2 %, naopak na klienty mateřské ČSOB dolehlo zvýšení základní úrokové sazby celkovým nárůstem úrokové míry o 0,3 %. Vlivem integrace se změnily ještě úrokové míry Bank Austria Creditanstalt, kterým se v HVB ustálily v horní polovině původního rozmezí, na 14 %.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..