Internetové bankovnictví eBanky

Internetové bankovnictví eBanky je první ze série stručných návodů k ovládání Internet Bankingu finančních domů, které tuto službu nabízejí. Návody mohou sloužit jako vodítko pro výběr banky v případě, že možnosti internetového bankovnictví jsou významným kriteriem volby. eBanka byla první na internetovém trhu, a proto je první i v našem seriálu.

Když se řekne eBanka, vybaví se Internet. Proto nikoho nepřekvapí, že Internet Banking je automaticky spojen s každým zřízeným účtem u tohoto finančního domu. Není třeba žádat o zřízení přístupu po Internetu (ani ostatními přímými kanály – GSM Banking, WAP Banking,…), stačí si zvolit způsob zabezpečení přístupu do banky.

Na výběr zabezpečení vstupu eBanka nabízí mobilní, osobní či internetový elektronický klíč (EK) a pro majitele účtů eCity (bezpečná obchodní zóna eBanky) heslo. Každý ze jmenovaných způsobů má své výhody i své mouchy. Zatímco mobilní elektronický klíč (MEK) nosí majitelé stále s sebou v podobě aplikace nahrané na bankovní SIM kartě v mobilním telefonu, majitelé osobního elektronického klíče (OEK) obdrží kalkulátor a s internetovým elektronickým klíčem (IEK) majitelé nosí po kapsách diskety s certifikátem.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..