Comstock: Vlk z Wall Street řádí v Praze

Drogy, prostitutky, velký prachy… I tak lze shrnout podnikání společnosti Comstock na českém investičním trhu. „Cílem bylo připravit lidi co nejrychleji o peníze,“ říká ve své svědecké výpovědi Štěpán Sýkora, bývalý spolupracovník společnosti.

Nejedná se o fikci, ale o čistou realitu. Materiály nejen o společnosti Comstock zapojené do distribuce investic či přesněji v tomto případě až okrádání nic netušících investorů má k dispozici jak Česká národní banka (ČNB), tak Policie ČR. Vycházíme ze svědeckých výpovědí bývalých spolupracovníků hovořících otevřeně o praktikách, ke kterým byli vedeni a které byly uplatňovány vůči nim.

Smlouvu se společností získal Štěpán Sýkora až po půl roce práce. Peníze za uzavřené obchody mu do té doby byly vypláceny v hotovosti. O nutnosti registrace jako vázaného zástupce a složení patřičných zkoušek mu nikdo nic neřekl, stejně jako ostatním. V seznamu regulovaných subjektů Českou národní bankou ho tedy nenajdete. Štěpán Sýkora měl původně uzavřít smlouvu se společností Seferios s tím, že bude vykonávat práci pro Comstock, nakonec ale uzavřel smlouvu s Elumia Trade. Ovšem na „marketingovou činnost“.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.