Finanční poradenství: Regulace nahrává multilevelům

V oblasti finančního poradenství se stále častěji hovoří o konsolidaci trhu. Důvodem je zejména zpřísňující legislativa, ale svůj díl si bere i technologický pokrok. Malé firmy budou mít mnohem horší šanci na přežití.

Zpřísňující legislativa klade stále větší nároky na compliance finančně poradenských společností. Bez zdatného právního oddělení se firma již neobejde. Regulace si vyžaduje tvorbu nejrůznějších dokumentů, které musí být v souladu s mnoha předpisy. ČNB kupříkladu pokutuje i zapsání chybného formátu data do příslušné kolonky a přísně trestá vybraná nalezená sousloví v jakýchkoli materiálech. Např. varitanty slov „spoření“ se nesmí vyskytnout poblíž výrazu „investiční životní pojištění“ a jeho obdob.

Do toho navíc klienti i finanční poradci, soukromí podnikatelé, kteří jsou navázáni na „své“ firmy nikoli zaměstnaneckým poměrem, vyžadují stále lepší softwarové nástroje a podporu. Softwarový vývoj přitom rozhodně není levná záležitost. Naopak. A velká firma s vyšším obratem si může dovolit do rozvoje nástrojů investovat vyšší částky, než malá společnost.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.