David Chmelař: Zvyšování úrokových sazeb hypoték nás nemine

Wüstenrot hypoteční banka patří mezi dravce hypotečního trhu. Jak se zachová po nedávném zvýšení sazeb velkými hráči? „Nás zvyšování také nemine,“ říká David Chmelař, člen představenstva a ředitel resortu vývoje produktů a treasury Wüstenrot hypoteční banky. Má ale jiná lákadla pro žadatele o hypotéku.

Na hypotečním trhu již několik let klesají úrokové sazby. Nyní se zdá být pokles sazeb na konci. Některé velké banky již začaly úrokové sazby zvyšovat. Jak se k tomu staví Wüstenrot hypoteční banka?

Jestli je pokles úrokových sazeb skutečně u konce, neví asi nikdo. Kdo by odpověď měl, mohl by hodně zbohatnout.

Stejně jako velké banky vnímáme, že tržní mezibankovní sazby přestaly klesat a již delší dobu se drží na stabilní úrovni, resp. mírně rostou. To je samozřejmě signálem, že jsme se dotkli dna a můžeme se od něj odrážet, ale nemusí to být definitivní. Obdobnou situaci jsme zažili loni v létě, kdy se zdálo, že sazby porostou, ale po dvou měsících zase začaly klesat.

Jestli jsme na konci poklesu úrokových sazeb, nevím, ale minimálně si dáváme jakousi pauzu.

Nicméně dvě ze tří největších hypotečních bank již ohlásily zvyšování úrokových sazeb a i ta třetí tvrdí, že sazby bude zvyšovat minimálně na konci léta…

… a nás to nemine také.

Přestože jsme menší banka a tudíž do určité míry agresivnější než ty největší banky, budeme muset zareagovat stejně jako ony a nějakou drobnou korekci v průběhu léta připravit.

Čtěte na Hypoindex.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.