Desetník: ČSSD chce snížit daně

Sociální demokracie v pátek představila dlouho utajovaný návrh snižování daní z příjmů – a jde o snižování poměrně radikální. Vedle úprav, o nichž se již delší dobu hovořilo, připravila další překvapení. A jak si stojí návrh ministra financí Bohuslava Sobotky oproti „rovné dani“ ODS?

DESETNÍK 52/2005 (7. 2. 2005 – 20. 2. 2005)

ČSSD chce snížit daně

O snižování daní se hovoří poměrně dlouho – nejčastěji ze strany opozice. ODS navrhuje rovnou daň ve výši 15 %, Svaz průmyslu a dopravy je ještě radikálnější – zavedl by daň ve výši 9 % jak z příjmů, tak základní sazbu DPH, zrušil by majetkové daně a stát by připravil o 55 až 63 mld. Kč, o nichž předpokládá návratnost v podobě nižších nákladů státní správy. Proslýchaly se i některé návrhy ČSSD. A v pátek vyšly konečně na světlo světa.

Snižování daní podle ČSSD v návrhu ministra financí Bohuslava Sobotky je výraznější, než se očekávalo. Obsahuje avizovaný přechod z nezdanitelných částek na slevy na dani, jak k tomu došlo ve slevách za děti od letošního roku, a snížení daňové sazby v prvních dvou pásmech daně z příjmů, ale navíc i valorizaci (zvýšení) pásma příjmů s nejnižší sazbou daně. Ale pěkně postupně.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..