Desetník: Nucená správa VZP končí… pomohla?

Pomohla nucená správa VZP českému zdravotnictví? Názory se různí. Od blahodárných účinků na snížení zadlužení po kosmetické úpravy a účetní triky. Kde je pravda? Diskuse mezi MF ČR a bankami v poklidu ustala. Zdaleka ne všichni se s tím ale hodlají smířit. Co bude dál?

DESETNÍK 80/2006 (24. 4. 2006 – 7. 5. 2006)

Nucená správa VZP končí… pomohla?

Ministr zdravotnictví David Rath se již před svým nástupem do funkce netajil záměrem došlápnout si na VZP. Roli kapří kosti v Rathově krku sehrála tehdejší sólistka VZP Jiřina Musílková. A tak není divu, že jakmile se mu naskytla první příležitost, chopil se jí. Následovala nucená správa a dočasné dosazení Josefa Čekala, někdejšího neúspěšného protikandidáta Musílkové na post ředitele VZP, na nejvyšší stolec.

Pomiňme nyní, že se panu Rathovi podařilo zaplnit Staroměstské náměstí v Praze lidmi s transparenty, lidmi, kteří s jeho politikou a kroky ve zdravotnictví nesouhlasili. Není třeba se jimi zabývat, protože ač tam byli zástupci zdravotníků, pacientů, lékárníků, stomatologů, provozovatelů nemocnic… tak se beztak jednalo o čistou politickou propagaci ze strany ODS. Poohlédněme se na nucenou správu.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..