Desetník: Spor o platební karty se vyostřuje

V uplynulých deseti pracovních dnech jsme měli o zábavu postaráno: vládní krize je plná zvratů a vyostřil se spor o poplatky při platbě kartami MasterCard a Maestro, když nekompromisně zareagovala Komerční banka. Dekáda byla bohatá i na produktové novinky a další ekonomické informace.

DESETNÍK 55/2005 (4. 4. 2005 – 17. 4. 2005)

Vláda nebude… reformy se zastaví?

Česká republika má – nemá vládu již několik týdnů. Politické špičky hledají politická řešení (rozuměj: snaží se udržet svá křesla) a nezbývá jim čas na řešení akutních problémů české ekonomiky – neudržitelné veřejné finance a především důchodovou reformu. Občane, teď nás neobtěžuj svými malichernostmi, máme důležitější věci na práci…

Už už to vypadalo, že se (staronová) koalice dohodne a ve středu v pozdních nočních (či přesněji ve čtvrtek v časně ranních) hodinách byli čelní představitelé odhodlaní k dovedení České republiky k řádným volbám. Premiéra Grosse měl nahradit Jan Kohout, velvyslanec při EU, dohodnutá byla i „protikomunistická pojistka“, a původní čistka na ministerských křeslech neměla být tak velká, jak ČSSD původně prosazovala. Zbývalo jen schválení dohody předsednictvy koaličních stran – a v tom byl háček.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..