Desetník: „Vláda“ přežívá a Telecom prodá…

Česká vláda přežila hlasování o nedůvěře, přestože většina ministrů z řad koaličních partnerů vládu opouští. Důvodem, proč se sociální demokraté drží vlády zuby nehty, je pravděpodobně privatizace Českého Telecomu… to ovšem nejsou zdaleka jediné významné události uplynulých dní.

DESETNÍK 54/2005 (14. 3. 2005 – 3. 4. 2005)

Vládní krize a prodej Českého Telecomu

Na pátečním zasedání Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vláda přežila hlasování o nedůvěře. Radost představitelů „nejsilnější“ vládní strany nezkalila ani skutečnost, že nezískali důvěru, ale jen díky komunistickým poslancům, kteří se zdrželi hlasování. Pravicoví poslanci lamentují nad vehnáním země do náruče komunistů, levicoví si mnou ruce – komunisté získali větší vliv, sociální demokraté možnost dokončení privatizace Českého Telecomu.

Privatizace Českého Telecomu je možná hlavní příčinou vyostření vládní krize, která pokračuje odchodem lidovců a některých unionistů z ministerských křesel. Přestože o výherci tendru na téměř monopolního poskytovatele pevných telefonních linek má rozhodnout pouze cena, spekulují opoziční poslanci z řad ODS o pravděpodobné provizi za uskutečnění prodeje. Vždyť si vláda nechává stále možnost prodeje přes kapitálový trh. Nu, zřejmě hovoří z vlastní zkušenosti…

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..