Fondy obnovitelných zdrojů

Společensky odpovědné investice v podobě konkrétních projektů v energetice, tak by se dala shrnout dnešní diskuse. Investoři slyší na příběhy. A příběhy vytvářejí emoce, a oboje v sobě projekty přispívající k udržitelnosti zkrátka mají. Není bez zajímavosti, že v České republice se více než polovina elektřiny stále vyrábí z uhlí. Je ale východiskem pouze zelená energie?

Čím se váš přístup k investicím liší od ostatních? Proč by měl finanční poradce nabízet právě vaše investice? Proč by je měl mít v portfoliu?

Ondřej Žídek: Naše základní a zásadní odlišnost je v tom, že my investujeme do konkrétních projektů, které se snažíme vlastnit, řídit, ovlivňovat a kontrolovat. V rámci oblasti ESG valná většina fondů a investičních společností investuje často do akcií technologických firem. My si vybíráme konkrétní projekty na konkrétních místech, do kterých investujeme.

Martin Hubík: Náš přístup je v tomto ohledu velmi podobný. Naše společnost se před dvěma lety rozhodla založit fond kvalifikovaných investorů nejen na základě silné poptávky, ale vnímáme zde také přidanou hodnotu a chceme našim investorům a obchodním partnerům nabídnout možnost investovat spolu s námi do obnovitelných zdrojů, zejména do větrné energie.

Proč by měl finanční poradce nabízet i tyto investice do konkrétních projektů?

Jan Traxler: Mám obecně rád investice do společensky odpovědných fondů. A konkrétně tyto dvě možnosti mně dávají smysl, protože nejsou o obchodování na akciovém trhu, ale o tom, že jako investor do těchto fondů se můžu v podstatě přímo podílet na provozu konkrétních projektů, konkrétních elektráren, které vyrábějí elektřinu nebo teplo, generují stabilní cash flow a investorovi to přináší adekvátně poměrně stabilní výnosy.

Sledujte a čtěte na Poradci-sobě.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..