Levné dráhy – nastupovat!

Nastoupíte-li od dnešního dne do vlaku, můžete zaplatit na jízdném podstatně méně než včera. České dráhy snížily cenu jízdenek a připravují další slevy, které si „hlasováním nohama“ vynutili cestující. O kolik méně zaplatíte při jízdě vlakem?

První vlaštovky

S prvními slevami přišly České dráhy již před měsícem. Akutní nedostatek cestujících na trase Praha – Brno přivedl dráhy k nutnosti zavedení speciální traťové ceny 140 Kč (relační sleva) na jednosměrnou jízdu. Jízdenku nepořídíte u okénka výdeje jízdenek, ale přímo u průvodčího bez příplatku. Cenou, která se dostala o 42 Kč pod zákaznické (čili zlevněné) jízdné, tak železnice konkuruje rychlejšímu autobusu, jehož levnější varianty stojí 130 – 150 Kč.

Sleva se týká druhé vozové třídy včetně vlaků EuroCity, kde se neplatí příplatek za „vyšší vozovou třídu“. Úspora oproti zákaznickému jízdnému tak vzrůstá na 102 Kč. Nevýhodou, kterou však většina cestujících nepocítí, je platnost jízdenky pouze ve vlaku, v němž byla zakoupena. Nelze tedy přerušit jízdu prohlídkou města, ve kterém vlak zastaví, a nastoupit do dalšího spoje.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..