Milan Březina: V pojištění invalidity kryjeme kompletně psychické choroby

Cena by měla být u pojištění až na druhé koleji. To platí i u životních pojistek a pojištění invalidity. Mladým hrozí invalidita především následkem psychických onemocnění. A ta ne všechny pojistky kryjí. „V ČSOB Pojišťovně již od nejnižšího stupně invalidity máme psychická onemocnění kompletně zahrnutá,“ říká Milan Březina, ředitel odboru řízení produktů a podpory životního pojištění ČSOB Pojišťovny.

U pojištění je cena až to poslední, na co by měl klient koukat. Nejen u pojištění rizika smrti a invalidity je mnohem důležitější rozsah pojištění. A většina pojišťoven je hodně konzervativních a do výluk dávají invaliditu následkem psychických onemocnění. To je oblast, kde může docházet k pojistným podvodům nejsnáze, ale zároveň je to oblast, která skutečně vede k invaliditě poměrně často. Jak se staví ČSOB Pojišťovna k tomuto riziku?

Jsem rád, že zmiňujete vedle ceny rozsah pojistného krytí, byť samozřejmě cena hraje významnou roli. Pojištění od ČSOB Pojišťovny, Náš život nabízí celou škálu pojistných rizik, jak je na trhu běžné. Když se podíváme konkrétně na invaliditu, tak vážeme pojistnou událost na zákonnou úpravu invalidity ve třech stupních. Je to jedno z nejzávažnějších rizik. Finanční dopad na rodinu může být často dokonce větší než u úmrtí.

Pokud zemře člen rodiny, stát dokáže rodině pomoci přes vdovské a sirotčí důchody lépe než invalidní penze. Přitom náklady při invaliditě jsou často větší.

Psychická onemocnění do věku nějakých 45 let jsou nejčastější příčinou invalidity. Zejména pro mladší a lidi ve středním věku je to velké riziko, které v posledních letech ještě výrazně narůstá. V ČSOB Pojišťovně toto riziko kryjeme a vyplácíme při přiznání invalidity 100 % pojistné částky. Na trhu je přitom běžné, že se invalidita nevyplácí hned ale postupně (na dvakrát). V ČSOB navíc hradíme psychická onemocnění již od prvního stupně invalidity.

Na trhu je běžné, že se hradí jen některé diagnózy, ty, které se lépe prokazují, jako je např. schizofrenie, která se obtížně finguje. V ČSOB Pojišťovně již od nejnižšího stupně invalidity máme psychická onemocnění kompletně zahrnutá.

Řada pojišťoven má také širokou škálu krytí psychických onemocnění v rámci pojištění invalidity, ale požadují k tomu např. že je onemocnění doloženo nějakým fyziologickým nálezem a nejedná se jen o psychologickou záležitost. Jak se k tomu staví ČSOB Pojišťovna?

Zahrnujeme do krytí veškerá psychická onemocnění a neděláme v tom rozdíl.

Čtěte na Poradci-sobě.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..