Milan Matějíček: Mezi našimi finančními poradci je nejvíc učitelů

K finančnímu poradenství lidé přicházejí z nejrůznějších oborů. Odkud přišly do zemského ředitelství Milana Matějíčka z Fincentra? A jaké je být finančním poradcem na Ostravsku?

Kdo se stává na Ostravsku finančním poradcem?

V mém týmu jsou lidé, kteří dříve pracovali v pestré paletě různých  oborů. Učitelé – těch máme výrazný počet, bankéři, ekonomové, daňoví poradci, vedoucí pracovníci, majitelé firem, kteří svou firmu prodali, atd. Jsou to především pracovití, komunikativní a vzdělaní lidé, kteří mají ve svém okolí prestiž. K nám přicházejí především proto, že si chtějí svůj pracovní čas sami plánovat. A samozřejmě chtějí dosahovat vyšších příjmů. Z těchto lidí se generují velmi dobří finanční poradci.

Další finanční poradci vzešli z řad manažerů. Náročnost a nároky kladené na manažery jsou dnes tak vysoké, že si řeknou „dost“ a jdou podnikat do oblasti finančního poradenství. Vyhovuje jim, že si mohou vybrat, s kým budou spolupracovat a jakou klientelu chtějí obstarávat.  Z těchto lidí jsou výborní poradci s manažerskými ambicemi. Vědí, že nic není zadarmo a jsou zvyklí pracovat 10 – 11 hodin denně, jsou ochotni se vzdělávat a pracovat na sobě.

Nechtějí „zkusit“ finanční poradenství i nezaměstnaní, kteří by tím řešili svou situaci? Přeci jen Ostravsko má nadprůměrnou míru nezaměstnanosti…

Může to být jakýsi útěk, poslední možnost, která pro ně je. Pro naši práci ale musí mít člověk obchodního ducha, chuť se vzdělávat a být velmi pracovitý. Finanční poradce je do jisté míry zodpovědný za to, jak bude rodina, které se stará o finance existovat.

Získat pracovitého, učenlivého, charakterního člověka, který má navíc obchodního ducha, je téměř malý zázrak. Ze 100 lidí jich může o finančním poradenství přemýšlet maximálně 7 až 8. Když do toho přidám skutečnost, že naši lidé jsou podnikatelé, kteří si sami musí organizovat čas a zajišťovat schůzky, odpadnou mi další 2. Zbývá tedy 5 nebo 6 vhodných kandidátů. Tito jedinci mají šanci na finančně poradenském trhu uspět. Není tajemstvím, že dobří poradci vydělávají hodně.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..