OVB: Rozhodnutí Vrchního soudu? Nezájem…

Vrchní soud rozhodl již na jaře o neplatnosti konkurenční doložky ve smlouvách o spolupráci s OVB. OVB ani s novým vedením ale na změnu nereagovala – a dál rozesílá v dopisech odcházejícím poradcům „upozornění“ na konkurenční doložku a hrozí vymáháním pokut.

Konkurenční doložky

Odejít z jedné firmy a začít pracovat pro jinou je na trhu práce běžným úkazem. Ve finančně poradenské branži je situace „komplikovanější“ o to, že se nejedná o pracovně-právní vztah, ale vztah mezi dvěma podnikateli – finančně poradenskou společností na jedné a finančním poradcem jako osobou samostatně výdělečně činnou. V rámci svobody podnikání by měla být změna „servisní firmy“ ještě snazší než v zaměstnaneckém poměru, ale…

Finanční poradci jsou ve svých smlouvách omezovány konkurenčními doložkami. Ty lze najít i v pracovně-právních vztazích, kde ovšem musí být zaměstnavatelem vykoupena – za její dodržování odešlému pracovníkovi firma platí. Konkurenční doložky ve smlouvách finančních poradců se ale neřídí zákoníkem práce, a tak společnosti konkurenční doložky vkládaly a stále vkládají do smluv jednostranná ustanovení zamezující poradcům pracovat pod hlavičkou jiných společností.

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..