EF CZ: Pokutou od ČNB nic nekončí…

ČNB udělila společnosti EF CZ pokutu „za porušení některého z ustanovení zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích a samostatných likvidátorech pojistných událostí“. Pokutou ale nic nekončí… ani pro jednu stranu. EF se bude soudit a soudit se chtějí i jejich klienti.

EF CZ (dříve Eurofinancial) je společnost s kontroversními praktikami. Cílí především na mladé lidi, kterým nabízí možnost přivýdělku a nesčetné výhody – od výhodnějšího tarifu mobilního telefonu po možnost využívat rady finančních poradců. Klient se za tyto služby, ať je v budoucnu využije či nikoli, podpisem smlouvy zaváže buď zaplatit 23 134 Kč vč. DPH, nebo uzavřít investiční životní pojištění s měsíční platbou minimálně 800 Kč, které nezruší po dobu tří let (platí pro lidi ve věku od 18 do 23 let, pro starší jsou podmínky IŽP mírně odlišné).

Kontroversní praktiky vyústili ve stížnosti klientů (a jejich rodičů) na České národní bance, která EF CZ udělila pokutu „za porušení některého z ustanovení zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích a samostatných likvidátorech pojistných událostí“, jak se píše v tiskové zprávě centrální banky.

Čtěte na Investujeme.cz

44 thoughts on “EF CZ: Pokutou od ČNB nic nekončí…

 1. I mne podvedla společnost HELP – sdružení práv podvedených naletěl jsem na svojí najivitu.

  1. Já jsem slepě důvěřoval této společnosti. Mají kolem toho hezké povídání a pěknou reklamu. Ale přijde mi to jako zajíc v pytli. Zaplatíte za jejich pomoc sice o dost levněji než za nějaké soudy a podobně. Myslím si že je škoda, že s tím nikdo nic nedělá.

    1. Fúha dost zajímavý článek o člověku co nabízí pomoc klientům v nouzi určitě bych tam šel a cpal mu další peníze.

    2. TRESTNÍ REJSTŘÍK osoby FABIO JUNGMANN FIORY:
     Výpis z rejstříku trestů stahujte u našich přátel (vpravo ve prostředku klikněte na tlačítko Free&slow download a vyčkejte 30 sek na zadání veřejného klíče/kódu, stiskněte enter) zde:

     http://extabit.com/file/28ejtaesq4a3c

     Pořád věříte stránkám, které jsou smyšlené, lživé a dokumenty upravené?

  2. Tak mě rady které u právníka stojí kolem 500 stály u HELPU přes 6 tisíc. Sliby chyby! Prý mi pomohou s odstupem od nevýhodné smlouvy jedině od dalších peněz!

   1. U právníka dostaneš jen rady. V helpu za ty peníze dostaneš kompletní právní zastopení. Žádné rady, ale výsledky !!! Rozsudky soudu najdeš u nich na stránkách http://www.podvedeni.cz. Podle mě lžete. Pokud byste byl členem HELP, tak byste moc dobře věděl, jak to funguje a nikdy byste takovou pitomost nenapsal!!!

  3. Já jsem se chtěl stát klientem HELP aby mi pomohli s odstoupením od nevýhodné smlouvy. Ale když teď vidím co je tahle společnost zač je mi z toho nanic.

  4. Přidejte se k podvedeným klientům společností HELP musí pro to někdo začít něco dělat. Člověk co byl sám trestán za podvod nabízí pomoc podvedeným klientům tak kde to jsme?

  5. Zajímalo by mne jak uvažujete, když vidíte všude po různých diskuzích, že společnost HELP pomoc neposkytuje a vybírají akorát 6 500 kč za pomoc tak jsou stejní jako společnosti, které chtějí poplatky dopředu. Lidi proberte se vyřešte si své problémy sami.

  6. I mne doběhla společnost HELP, která požaduje za pomoc 6 tisíc předem. Nakonec vás nechají na holičkách ať si své problémy řešíte sami.

   1. Ahoj nechoďte za pomoc ke společnosti HELP – vede je pan Jungmann byl už stíhán za podvod a teď opět se svou společností podvádějí klienty!

    1. Jeho treswtní rejstřík je čistý… Nebýt Jungmanna, tak tihle společnosti mají navrh.. Nyní jsou podvodníci v pr…. HELPu jen jediné. Rozsekejte je do nudlí… 😉

  7. Lidi zkuste se probrat a nechodit k žádné takovéto společnosti ale to je jak když mluví člověk do dubu. Společnost help evidentně podvádí své klienty a všichni tu jen chodíte a pomlouváte!

   1. Help nikoho nepodvádí.. Rozsudky soudů ve prospěch jejich členů jsou jasným důkazem spolehlivosti HELPU 😉

  8. No a tady sami vidíte co je společnost HELP zač. Jak pomáhá a co provádí akorát poškozuje další klienty, kteří jsou v nouzi!

  9. Ahoj pozor na společnost HELP – sdružení práv podvedených! Já na ně narazil když jsem potřeboval pomoc s odstoupením od smlouvy a stálo mě to akorát další peníze!

   1. Další hloupost!!!! Finance jsou až to poslední co HELP žádá. Každý na začátku dostane mnoho dokumentů a v prvním zní jasně. Nedovolíme aby finance byly podmínkou pro navázání spolupráce. Pomoc je zdarma a každý si hradí jen částečně náklady procesu. Zbytek hardí z grantů a dotací. Pokud si člen nemůže dovolit zaplatit náklady najednou, stačí zažádat a náklady rozdělit do delšího časového úseku 😉 Nikde se nevážete a je to na dobrovolnosti. Já to takhle udělala a když jsem viděla po měsíci, že to opravdu funguje, tak jsem poslala první část z údajných nákladů 😉 u právníka by mě roční zastupovaní a desítky dokumnetů vyšli na desetitisíce… Tady za tlomek udělají mnohem více práce a belbě nekecaj 😉

  10. Ahoj pozor na podvodníky z HELP – sdružení práv podvedených lákají své klienty za záminkou pomoci s odstoupením od smlouvy. Vymámí z vás peníze a pak se na vás vyprdnou.

   1. Už jste se někdy setkali s tím, že by Vám volali a lákali Vás? Opravdu? Tak se proberte. Nikoho nevolají, nikoho nelákají. V tomto ohledu jsou pasivní – lidé volají samy a musí si o pomoc oficiálně zažádat. Pokud má Help místo, přijme je za členy 😉 Nic se předem neplatí.. na základě žádosti se může platit na několikrát a platí se jen částečšné náklady.. Už jsem o tom tady psala 😉

  11. Tak koukám, že tady toho je taky hodně o společnosti co nabízí pomoc podvedeným a okrádá je v daleko horší míře!

  12. No a vidíte.. a nejhorší na tom je to, že je to všechno pravda. Člověk až nechápe jak se může tohle vůbec někomu zrodit v hlavě a vydělávat na podvedených chudákách.

  13. Pozor na podvodníky z HELPU vybírají peníze dopředu za příslibem pomoci nakonec se na vás vykašlou a nechají vás plácat ještě ve větším bordelu než jste!

   1. Trestnmí rejstřík pana jungmanna je čistý 😉 To co prezentujete na stránkách je mystifikace a další podvod, s cílem odradit lidi od spolupráce 😉 Upravit dokumenty ve photoshopu umí každý student 😉

  14. Pozor na podvodníky z HELPU! Vybírají dopředu akorát poplatky za, které vám naslibují pomoc!

  15. Chci upozornit na společnost HELP – sdružení práv podvedených měli by pomáhat podvedeným klientům ale chovají se úplně stejně jako ostatní společnosti!

 2. Jen si všichni nechtě pomoci od podvodníka a podvodné společnosti HELP. Když jim pošlete peníze tak se k vám akorát otočí zády a žádnou pomoc vám nikdo neposkytne. Akorát budete mít větší dluhy, starosti a předvolávání na policii.

 3. Se společností HELP – sdružení práv podvedených mám velice špatnou zkušenost vymohli ze mne finanční hotovost za účelem pomoci a zaplacení částečného zisku. A dodnes se mi nikdo od nich neozval a telefony už mi také neberou.

  1. Připadám si jako ňouma… naletěl jsem dalšímu podvodníkovi tentokrát to je horší o to, že mi tahle společnost nabídla pomoc od všech problémů co jsem měl. Dal jsem jim mé poslední finance a od té doby nic.

   1. Nene ňouma nejste.. hold jste jen naivní stejně jako spousta lidí tady když si to čtu. Ne nadarmo se říká důvěřuj ale prověřuj.

 4. Nemám dobré zkušenosti se společností HELP a panem Jungmannem jeho tzv. pomoc je jenom fraška lží a podvodů. Každý si umí vydělat peníze na lidech co už si neví rady.

  1. Jestli rozsudky soudů z několika kauz ve prospěch lidí je fraška, tak jsem čímnský bůh srandy. Dovolte, abych se hlasitě tomuto výroku zasmála.. Agitace a pomluvy Vám jdou.. Zkuste nejprve vyhrát soud, nebo svá tvrzení doložit a já začnu o HELP pochybovat.. Jen plkáte.. HELP vše prezentuje na svých stránkách a prokaztuje dokumenty !!!!

   1. Dejte si pozor na podnikavého chlapíka jménem Fabio Jungmann Fiory z HELP Sdružení práv podvedených, tváří se jak kamarád do deště a nejlepší přítel v nouzi, ale nejde mu o nic jiného než si nahrabat.

    Z vlastní hořké zkušenosti mohu potvrdit, že pan Jungmann je lhář nejhoršího kalibru. Bez jakéhokoliv zjišťování informací střílí od boku lži a nepravdy, aniž by se obtěžoval ověřit si pravdu. A poskytnuté informace si překroutí tak, aby vyhovovaly jemu.

    Vůbec se nedivím, že je to i vyděrač a tahá z lidí za pomoc peníze, proč by se nechtěl přiživit a lživou mediální masáží dostat svoje jméno mezi lidi? Já se jen divím, že je tolik blbých lidí, kteří mu na to skočí a ještě ho budou hájit.

    Však si to poslechněte a přečtěte sami, sám se usvědčil…

    http://www.dejtesipozor.cz/
    http://www.dejtesipozor.cz/dokumenty.html
    http://www.dejtesipozor.cz/files/trestni_oznameni.pdf

    1. Nechápu jak někdo může nabízet pomoc podvedeným klientům. A chtít za to finanční obnos. Spousta lidí na to nemá peníze kvůli tmu že byli podvedeni. Mám s nimi dost špatné zkušenosti. Peníze si vezmou a pomoc žádná.

     1. Společnost HELP mi nabídla pomoc. Prý vyřeší problémy s nevýhodnými smlouvami levněji než kdybych měl vše platit sám. Za poplatek 4,5tisíce jsem se nedočkal ničeho co mi slibovali.

  1. Na různých recenzích na internetu jsem našel jen samé zápory na společnost HELP. Nikdy bych nevěřil tomu, že může někdo vybírat poplatek předem při nabízení pomoci.

   1. pitomost.. nikdy se neplatí předem.. Pomoc je zdarma a každý si hradí jen částečně skutečné náklady 😉 Už jsem o tom psala výše..

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..