Patrik Malár: Ve Fincentru zůstanu. Je to srdcová záležitost

Čtyři bývalí zemští ředitelé Fincentra si zakládají vlastní firmu. Jak se na odchod poradců dívá Patrik Malár ze struktury jednoho z nich?

Tři zemští ředitelé Martin Kovář, Josef Bittner a Tomáš Martinovský dostali výpověď z Fincentra, protože připravovali odchod do nově založené společnosti 4fin. Již dříve dostal z obdobného důvodu výpověď René Borovička. Vy patříte do struktury jednoho z odcházejících zemských ředitelů. Dostal jste nabídku k odchodu do 4finu?

Ano, tuto nabídku jsem dostal. O přípravě odchodu jsem věděl už dříve, protože některé informace postupně prosakovaly. Když jsem se to poprvé dozvěděl, tak jsem se tomu smál. Když jsem si uvědomil, jakou přidanou hodnotu pro nás Fincentrum má, tak jsem si nedokázal představit, že by někdo chtěl odejít.

Nabídku k odchodu do 4fin jsem dostal od jednoho regionálního ředitele, který zatím ještě působí ve Fincentru, a od zemského ředitele Tomáše Martinovského, který již dostal výpověď. Docela to se mnou otřáslo a byl jsem v šoku. Přestože jsem v tréninkovém režimu a nepiji alkohol, měl jsem chuť dát si panáka. Nakonec jsem si jako nekuřák alespoň zapálil.

Fincentrum je pro mě srdcová záležitost a nedovedl jsem si představit, že by informace, které mi byly předkládány, mohly být pravdivé.

Jaké informace jste dostal?

Podstatná pro mě byla informace, že odchází lidé z centrály, kterým věřím a kteří pro mě vždy byli velkou přidanou hodnotou a kdykoli jsem se na ně mohl obrátit bez ohledu na denní dobu. Informace navíc byly podávány hodně důvěryhodně.

Když jsem se dozvěděl, že chtějí odejít čtyři zemská ředitelství, tak jsem si spočítal, že by to mohlo být 50 % Fincentra. Začal jsem si ale informace ověřovat, ať na centrále od lidí, které znám téměř 10 let, nebo od jiných poradců a ředitelů, kteří působí ve Fincentru, a zjistil jsem, že není úplně pravda to, co je mi předkládáno. Měl to být jen takový wow efekt „jdou všichni, tak co tady budeš dělat sám“.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..