Pavel Kohout: Čechům by pomohla dieta

Pavel Kohout, ředitel pro strategii Partners, je součástí NERVu. Jak vidí současnou ekonomickou situaci České republiky? Jaká opatření by mohla pomoci zmírnit dopady světové finanční krize na českou ekonomiku? Hodnotí i opatření navrhovaná Sociální demokracií: „Některé body nejsou příliš škodlivé.“

Mirek Topolánek sestavil Národní ekonomickou radu Vlády (NERV), jejímž jste členem. Když jsem sledoval média před jmenováním Rady, tak den před jmenováním jste na seznamu potenciálních členů jste nebyl, a v den, kdy byla Rada jmenována, jste byl mezi jmenovanými. Jak k tomu došlo?

Nevím, jak ty seznamy putovaly, kdo je sestavoval nebo publikoval. Dostal jsem nabídku asi tak 4 dny před tiskovou konferencí a oficiálním uvedením jmen.

Jak hodnotíte současnou ekonomickou situaci České republiky?

Finanční krize v užším slova smyslu u nás nepropukla. Možná, že se jí nakonec zcela vyhneme. Krize, kdy se banky postupně pokládají, kdy je státní rozpočet musí postupně sanovat, kdy se klienti hromadí před pobočkami a hodlají vybírat depozita – to u nás bylo odvráceno, i když nervozita zejména v listopadu byla značná.

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..