Pojištěný pobyt v nemocnici

Být nemocný a dostat za to zaplaceno není tak těžké. Vedle státního nemocenského pojištění se můžete pojistit i komerčně. Mnohem zajímavější jsou ale dávky, které pojišťovny nabízejí svým pojištěncům při pobytu v nemocnici. Kdy se vám vyplatí pojištění denní dávky při pobytu v nemocnici?

Podle programového prohlášení nové české vlády se zdá, že přispívání pacientů na pobyt v nemocnici stále není reálné. Při hospitalizaci tak nemocný nebude muset nic připlácet, jako je tomu například v sousední Slovenské republice, kde si každý připlácí 50 Sk za den strávený na lůžku. Nicméně finanční ztráta při výpadku pracovní schopnosti z důvodu upoutání na nemocniční lůžko může být i v Česku značná. Vždyť příjem ze státního nemocenského pojištění nedosahuje ani čtyř stokorun denně, což není částka pro mnohé nikterak závratná.

Jednou z možností, jak se zajistit proti výpadku příjmů v případě nemoci, je pojištění denní dávky v nemoci. Jeho nevýhodou je ale poměrně vysoká cena a nemalá „čekací lhůta“ od onemocnění či úrazu po vyplacení první dávky. Bližší informace o pojištění denní dávky v pracovní neschopnosti naleznete v článku „Nemoc? Jedině s pojištěním„.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..