Příspěvek na bydlení od 1. 1. 2011 vzroste

Škrty a úsporná opatření jsou dnešní realitou. Přesto vláda rozhodla o zvýšení příspěvku na bydlení. O kolik příspěvek od Nového roku vzroste? A jak moc zatíží státní rozpočet, který jinak šetří, kde se dá?

Vláda na úterním zasedání rozhodla o zvýšení příspěvku na bydlení. Včera ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo konkrétní hodnoty. Díky úpravám bude mít na příspěvek na bydlení nárok větší počet domácností a zároveň výše příspěvku vzroste. Celkově by náklady na výplatu příspěvku měly vzrůst o 671 mil. Kč za celý rok 2011.

Příspěvek na bydlení i nárok na něj je určován podle příjmu domácnosti a normativních nákladů na bydlení. A právě normativní náklady vláda zvýšila. Růst normativních nákladů ovšem není rovnoměrný. K nejnižšímu zvýšeni došlo pro samotného nájemníka v obcích od 10 do 50 tisíc obyvatel (o 2,25 %), naopak nejvyššího nárůstu normativních nákladů se dočká samostatný majitel bytu v družstevním či osobním vlastnictví (téměř o 11 %).

Čtěte na Hypoindex.cz

Vyšlo též na Aktuálně.cz

4 thoughts on “Příspěvek na bydlení od 1. 1. 2011 vzroste

  1. Dobrý den,

    naše náklady na bydlení jsou: elektřina 2360,-, voda 430,- měsíčně. V prosinci jsme kupovali dřevěné brikety za 12 000,- (fakturu na sociálce nechtěli, jsou na to prý tabulky a tento náklad není nutné dokládat). Manželův čislý příjem je 11560,-, můj jediný příjem je z brigád – měsíčně asi 3000,-. Bydlímě v obci do 10 000 obyvatel, ve vlastním domku.
    Není mi jasné, které náklady se berou do výpočtu. Máme na příspěvek nárok ??

  2. Dobrý den,
    moje přítelkyně bydlí v nájmu družstevního bytu, ale není jako spoluvlastník. Prostě v pronájmu. Proč nemůže mít příspěvek na bydlení, když má smlouvu sepsanou s majitelem bytu, ale ne s vlastníkem – družstvem.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..