Čeněk Liška: Žít na dluh není jednoduché

Zapojení do reality show „Mizí vám prachy“ mělo svůj efekt. Co přineslo Čeňku Liškovi, finančnímu poradci Broker Consulting, který řešil svízelnou situaci třebenické rodiny? Jaký má pro poradce efekt zabývat se předluženými domácnostmi?

Byl jste jako jeden z poradců zapojen do společného projektu Broker Consulting a Peníze.cz, v rámci kterého jste pomáhali řešit tíživou finanční situaci několika rodinám. Jak jste se k tomuto projektu dostal?

Byl jsem osloven naším šéfem PR a komunikace Honzou Lenerem.V  první fázi bylo vybráno pět konzultantů. Začali jsme se scházet a diskutovali jsme o tomto projektu, ladili jeho podobu. S Honzou Stuchlíkem ze serveru Peníze.cz to bylo  fajn. Měl výborné nápady a zároveň nás nechal pracovat v tom, co umíme my.

Co vás na projektu zaujalo? Proč jste se do něj zapojil?

Zaujala mě samotná myšlenka projektu. Ten drive, opravdivost, žádné hrátky a načinčaná pseudorealita. Myslím si, že je dobré, když si veřejnost může přečíst něco, co jí může být přínosem. A v tomto směru jsem přesvědčen, že se projekt povedl. Rodina, která si cyklus článků přečte, si může vzít mnohá ponaučení a podle nich se zařídit. Navíc, konečně někdo ukazuje, jak dobří poradci pracují a že jsou přínosem nejenom pro nejbohatší vrstvy obyvatel.

V dnešní době vidíme v médiích úplně jiné věci. Nebývají tam informace, které pomáhají. Myslím tím např. medializaci spotřebitelských úvěrů apod. Když se v reklamě ukazuje, jaká je to paráda vzít si další spotřebitelský úvěr, my potom máme co dělat, abychom ty lidi „zachraňovali“. Ne vždy je to reálné. Pokud může na druhé straně stát jako protiváha takováto reality show, která ukazuje, že umět pracovat s penězi není jednoduché a není jednoduché žít na dluh, tak je to dobře. Každá rodina může své peníze nechat pracovat tak,aby jim prachy nikde nemizely.

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..