Radko Belada: Pro dotaci Zelená úsporám přijďte do banky

Státní fond životního prostředí má 14 pracovišť, kde lze podat žádost o dotace v programu Zelená úsporám. Proto žádosti budou procesovat i vybrané banky. Co nabídnou navíc? A kdo bude muset přesto na SFŽP? Odpovídá Radlo Belada, vedoucí Marketingu pro retailové bankovnictví Komerční banky.

Finanční skupina Komerční banky se stala jednou z pěti finančních skupin, které mají možnost obsluhovat klienty žádající o dotace Zelená úsporám. Jaká je role Komerční banky v tomto dotačním programu?

Komerční banka stejně jako ostatní banky budou administrátory programu Zelená úsporám, což znamená, že budou na svých pracovištích informovat potenciální zájemce o účast v programu Zelená úsporám, budou jim předávat nezbytné materiály, přebírat od nich žádosti a ve finále procesu budou dotaci vyplácet.

Je s touto činností spojena i poradenská činnost? Klient, který si není jistý, zda má na dotaci nárok nebo co má pro její získání udělat, může se obrátit i na pracovníky banky?

Se základním dotazem se na pracovníky Komerční banky a Modré pyramidy samozřejmě obrátit může. Nepředpokládáme ale, že by naši pracovníci poskytovali detailní informace o specifikách jednotlivých dotačních titulů. Tato role je vyhrazena pro krajská pracoviště Státního fondu životního prostředí.

Čtěte na Hypoindex.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..