Robert Stejkora: V AFP ČR chceme vytvořit komunitu profesionálů

Asociace finančních poradců ČR (AFP ČR) má omezený počet členů. Příští rok ale bude nabírat další. Proč si své členy vybírá? A co svým členům nabízí? Odpovídá Robert Stejkora, člen rady AFP ČR.

Jste členem rady Asociace finančních poradců ČR (AFP ČR). Jedná se o jinou organizaci, než je Česká asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF). Jak vnímáte roli vaší asociace v kontrastu od ČASF, která sdružuje vesměs všechny velké finančně poradenské společnosti?

Především je rozdíl v tom, že naše asociace sdružuje finanční poradce, nikoli společnosti. Primárně nám jde o vytvoření komunity finančních poradců, kteří budou spolupracovat, šířit myšlenky a sdílet zkušenosti. Nejde nám o lobbing, zasahování do zákonů apod.

Chceme vytvořit skupinu finančních poradců, kteří se budou mít na koho obrátit. Když nebudou mít určitou odbornost, mohou se obrátit na odborníka v rámci komunity. Tvoříme komunitu poradců, kteří budou mít krédo a záruku kvality poradenství pro klienty.

Co nabízíte vašim členům?

Zásadní je především vytvoření komunity, pravidelné setkávání a řešení aktuálních záležitostí, které poradci řešit chtějí.

Když pominu klasické věci, že máme v rámci asociace zvýhodněná některá odborná periodika a software, tak to, co poradcům dáváme a nabízíme, je pravidelné setkávání. Není to jen o tom, že je komunita na Facebooku, kde poradce může napsat dotaz, když si v nějaké oblasti není jistý. Máme v Brně i v Praze pravidelně každý měsíc setkání poradců, kde řešíme předem dané téma a aktuální záležitosti.

A v neposlední řadě je to konference, kterou pořádáme každý rok. Letos byla unikátní a hodně jiná, než je většina ostatních konferencí. Byla dvoudenní, poradci měli hrazený celý pobyt a zásadní bylo, že na konci prvního dne byl networking v klubu, který patří k hotelu, kde mohli komunikovat nejen mezi sebou, ale i s partnery konference, kterými byly banky, pojišťovny a investiční společnosti. Poradci tak měli větší prostor než na běžných konferencích, kde jsou jen nějaké stánky, na kterých se mohou setkat se zástupci společností v pauzách mezi přednáškami.

Čtěte na Poradci-sobě.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.