Rodiny Měšce

Vyznat se v nástrahách osobních financí není snadné. Banky a pojišťovny nabízejí nesčetnou řadu finančních produktů a naši zákonodárci komplikují rodinné rozpočty pomocí rozličných zákonů o daních, sociálních dávkách, výhodách a zvýhodnění. Ne každý produkt se hodí pro každého, ne každé opatření státu postihne všechny rodiny. Proto spouštíme projekt „Rodiny Měšce“.

„Rodiny Měšce“ představují pět příkladů, které mají za cíl přiblížit finanční dění v České republice všem, kdo o to mají zájem. Jsou vybrány z různých sociálních i společenských vrstev tak, aby pokrývaly co možná nejširší spektrum populace. Jejich výčet však není neměnný, některé rodiny se budou časem přeměňovat, jiné budou přibývat, to vše podle potřeb vás, čtenářů.

Kdo jsou rodiny Měšce?
V současné době je mezi rodinami Měšce pět rodin. Mladou generaci reprezentuje perspektivní pár Petra a Jany, žijící v pronajatém bytě v Praze. Petr pracuje jako schopný barman v jednom nejmenovaném podniku, Jana je asistentkou v marketingovém oddělení nadnárodní společnosti s čerstvými vyhlídkami na postup. Vzhledem k vysokému nájemnému v Praze jim velkou část čistých příjmů přesahujících 24 tisíc korun odsaje nájemné a inkaso. Zřejmě proto sní o vlastním bydlení.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..