Rok 2011: Změny již nastaly

Je to tady. Změny s letošním rokem nabraly reálný obraz. A nejedná se zrovna o Monu Lisu, kterou snad každý rád uvidí. Trhákem jsou změny ve stavebním spoření, ale není to jen o něm. Končí regulace nájemného ve většině měst. A sesekaná je podpora solárních elektráren. Naopak příspěvek na bydlení vzrostl. A kdy zaplatit daně?

Stavební spoření pod palbou škrtů

Navzdory snaze opoziční Sociální demokracie a jejím stížnostem k Ústavnímu soudu je to zde. Státní příspěvek na stavební spoření je od 1. ledna 2011 nižší. Nyní vám stát vrátí formou příspěvku jen 10 % z naspořené částky, maximálně z 20 tis. Kč ročně. Zároveň zaplatíte i daň z úroku z vkladu, neboť padl za vlast a úsporný balíček paragraf osvobozující úroky ze stavebního spoření od daně z příjmů.

Změny ve stavebním spoření jsou realitou a budou přinejmenším do rozhodnutí Ústavního soudu. Hlavním sporným bodem je využití (zneužití?) institutu legislativní nouze v rámci schvalování balíčku a zdanění státního příspěvku za rok 2010. Příspěvek za loňský rok bude připsán v březnu letošního roku po zdanění 50% srážkovou daní. Na „staré“ smlouvy bude připsáno maximálně 2 250 Kč po zdanění, na „nové“ smlouvy maximálně 1 500 Kč.

Čtěte na  Hypoindex.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..