Smíšené fondy

Chcete-li sestavit vyvážené portfolio podílových fondů, obrátíte se na fondy peněžního trhu, které vytvoří konzervativní složku investice, na dluhopisové fondy se střednědobým investičním horizontem a na akciové fondy, zajišťující růst portfolia… a nebo investujete do smíšeného fondu, který kombinuje investiční nástroje všech tří typů podílových fondů.

Smíšené fondy investují do nástrojů peněžního trhu, do dluhopisů i do akcií. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že skutečně stačí volné prostředky investovat do vhodně zvoleného smíšeného fondu. Není to ale zdaleka tak jednoduché.

 

Při výběru smíšeného fondu je třeba postupovat se stejnou důsledností, jako při výběru kteréhokoli jiného fondu. Jen kromě regionální působnosti a měny fondu je nezbytné zajímat se o rozložení investic mezi nástroje peněžního trhu, dluhopisy a akcie. Dosahují-li dva smíšené fondy působící ve stejném regionu různých výkonností, bývá to velmi často způsobeno jiným rozložením investic mezi konzervativní a dynamickou složku investic.

 

Čtěte v časopisech Finanční poradce a Bankovnictví

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..