Spořicí účty : Úrokové sazby zamrzly na dně

Česká národní banka (ČNB) již třikrát zvýšila úrokové sazby. A reakce bank? Žádná… úrokové sazby spořicích účtů jakoby zamrzly na dně. Proč banky o peníze svých klientů nestojí?

Česká národní banka politikou nízkých úrokových sazeb a měnovými intervencemi proti české koruně napumpovala do ekonomiky a do bank obrovské množství peněz. Komerční banky zareagovaly snížením úrokových sazeb spořicích účtů a termínovaných vkladů. Peníze klientů pro ně přestaly být zajímavé. Aby si udržely samotné klienty, ponechaly o něco vyšší sazbu pro nízké objemy vkladů.

ČNB ovšem již kurzový závazek zrušila a od poloviny loňského roku dokonce třikrát základní úrokové sazby zvýšila. To vedlo k navýšení úrokových sazeb z úvěrů, ovšem úroky spořicích účtů i termínovaných vkladů zůstaly jak přikovány – ani se nepohnuly.

Čtěte na Investujeme.cz

One thought on “Spořicí účty : Úrokové sazby zamrzly na dně

  1. Řada menších bank zvyšovala sazby termínovaných vkladů či spořicích účtů, např. Wustenrot HB zvýšila úrokovou sazbu vkladu na 5 let od 2.1.18 z 0,5 % na 1,1 % p. a., a na spořicím účtu od 1.4.18 nabízí akční bonus 0,6 % pro nově vložené prostředky

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..