„Standardní“ karta za babku

Zatímco elektronické platební karty (Maestro a VISA Electron) je možné využívat pouze v elektronických terminálech, embosovanou kartu lze použít i k úhradám offline pomocí „žehličky“. To rozšiřuje její použitelnost – například celá řada restaurací přijímá pouze embosované karty. Kolik za embosované karty zaplatíte?

Ovšem i v případě, že nakupujete u obchodníka vybaveného elektronický terminálem, vám může embosovaná karta ušetřit řadu starostí. Pokud se nepodaří autorizovat elektronickou kartu (nenaváže se spojení s bankou, rozbitý terminál, přerušení dodávky proudu apod.), obchodník musí platbu odmítnout. To však neplatí u embosovaných karet, kde má náhradní řešení – žehličku. S elektronickou kartou se můžete snadno dostat do svízelné situace například u čerpací stanice, kdy s plnou nádrží, prázdnou peněženkou a elektronickou platební kartou čekáte, až opraví elektrické či telefonní vedení přetrhané vichřicí.

Další výhodou embosovaných karet je jejich použitelnost při platbách na Internetu. Tato výhoda sice může být zneužitelná neoprávněnou osobou (viz článek „Placení kartou přes Internet„), přesto je nezanedbatelným plusem v globalizujícím se světě Sítě. Ostatně, o peníze lze prostřednictvím platební karty přijít mnoha způsoby (viz např. „Kradou bankomaty?“ nebo „Zaplatit jednou nestačí„).

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..