Placení kartou přes Internet

Často kladenou otázkou je, zda jsou platby kartou přes Internet bezpečné. Nebezpečné ovšem může být jakékoli placení kartou a kterýkoli neseriózní obchodník vám může účet vybrat v internetovém obchodě, aniž byste kdy na Internetu uvedli číslo karty. Jak je to možné? A lze se bránit?

Dávno jsou pryč doby, kdy platební karty sloužily pouze k placení v kamenných obchodech. S rozšířením Internetu a internetového obchodu se dříve či později každý setká s potřebou zaplatit za zboží či službu přes celosvětovou síť. Není to nic obtížného a v zásadě stačí vlastnit jakoukoli embosovanou platební kartu (tj. např. VISA Classic či EC/MC Standard, nikoli VISA Electron nebo Maestro).

Při platbě přes Internet stačí pouze zadat číslo platební karty do formuláře obchodníka (zpravidla po předchozí registraci nebo přímo při ní) a ve stále četnějších případech budete dotázáni na kód CVC/CVV2, který slouží jako bezpečnostní kontrolní prvek. CVC/CVV2 kód jsou poslední tři číslice na podpisovém proužku karty (občas se kód označuje též jako CVC2 nebo CVV2, ale nenechejte se zmýlit, stále se jedná o totéž). Ne každá transakce musí být ověřována tímto kódem, ale v takovém případě může klient stržení částky reklamovat a bude téměř vždy úspěšný (více o reklamacích se dočtete v článku Jána Simkaniče „Jsou platby na Internetu bezpečné?„).

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..