Státní příspěvek stavebního spoření možná opět vzroste!

Stát šetřil. Zdanil a snížil státní příspěvek stavebního spoření. Šetřil ale až příliš rychle. Ústavní soud včera zrušil jiné, stejným způsobem schválené úsporné zákony. A hrozí tak, že zruší i snížení státního příspěvku na stavební spoření.

Státní příspěvek na stavební spoření za loňský rok, který budou stavební spořitelny budou připisovat v nejbližších dnech, bude zdaněn mimořádnou daní ve výši 50 %. Místo až 4 500 Kč u „starých“ smluv tak klienti získají maximálně 2 250 Kč, místo až 3 000 Kč u „nových“ smluv obdrží nejvíce 1 500 Kč. Úspory na stavebním spoření od letošního roku jsou podporovány příspěvkem ve výši 10 % s maximem na 2 000 Kč. A v neposlední řadě úroky v letošním roce připsané budou zdaněny standardní daní z příjmu ve výši 15 %.

A nebo bude všechno jinak? U Ústavního soudu leží stížnost na „neoprávněné využití procesu legislativní nouze“ při schvalování změn ve stavebním spoření. A právě Ústavní soud včera v obdobné kauze rozhodl ve prospěch žalující ČSSD. Je tedy velmi pravděpodobné, že i v případě stavebního spoření dojde k obdobnému verdiktu.

Čtěte na Hypoindex.cz

Vyšlo též na Našepeníze.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..