Webkonto od Raiffeisenky s novou tváří

Raiffeisenbank již v prosinci minulého roku spustila novou verzi svého internetového bankovnictví, která odstranila řadu nedostatků, zejména často kritizované dlouhé stahování apletu při přihlašování. Změnila též grafickou podobu a obměně se nevyhnuly ani poskytované služby – přesto obsahuje chyby!

Postup při zřízení služby Webkonto zůstal nezměněný – klient obdrží dvě obálky, jednu s uživatelskými jmény a druhou s hesly (pro registrační autoritu a pro vstup na účet). Po prvním přihlášení heslo změní a je mu otevřen přístup k pasivním bankovním operacím (kontrola zůstatku, pohybů na účtu, výpisy…). Novinkou je zobrazování všech pohybů bez ohledu na cestu, kterou byly zadány (dříve jen zadané přes Internet).

Před zpřístupněním aktivních bankovních operací se klient musí přihlásit k registrační autoritě, kde vygeneruje podpisový certifikát. Ten pak „zaregistruje“ v aplikaci Webkonta (uloží cestu k certifikátu) a může provádět veškeré aktivní operace. Z nich má klient k dispozici kompletní paletu bankovních operací.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..