Zaplatí se internetové bankovnictví?

Rozhodování o internetovém bankovnictví je v zásadě dvojího druhu. Nejde pouze o volbu banky, která nabídne internetové bankovnictví šité na míru, ale také o to, zda využívat internetové bankovnictví finančního domu, jehož jste klientem. Vyplatí se využívat internetové bankovnictví?

Zabezpečení všech internetových aplikací všech českých bank je na takové úrovni, že za celou dobu jejich existence nepronikl na světlo monitorů ani papír novin žádný velký skandál s prolomením bezpečnosti (viz např. loňský případ chybného zasílání výpisů, který byl odstraněn ještě před vydáním článku „Internetové bankovnictví KB s chybou!“).

O konkrétních formách zabezpečení jednotlivých aplikací jsme blíže pojednávali v článku Kalkulačka nebo mobil?, od jehož publikování se změnilo pouze zabezpečení České spořitelny, která již netrvá na autentizaci kalkulátorem, ale ponechává volbu mezi uživatelským jménem s heslem a „kalkulačkou“ do značné míry na klientech. Nově přibyla jen Volksbank s plug-inem v prohlížeči a certifikátem na disketě (či jiném bezpečném místě). Z tohoto důvodu se mu nebudu blíže věnovat.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..