ZFP Akademie a AEGON penzijní fond: Co na to penzijní fondy?

ZFP Akademie si pořídila 10 % AEGON penzijního fondu. Jaký dopad může mít propojení na penzijní fondy? Jak se k transakci staví představitelé konkurenčních penzijních fondů? A jak se k reakci konkurence staví hlavní protagonisté – ZFP a AEGON?

AEGON penzijní fond přišel na český trh pozdě. Penzijní připojištění má podle Asociace penzijních fondů již cca 3,7 miliónů účastníků a trh je již rozdělen. Proto nováček na českém trhu hledal strategického partnera – a toho našel v ZFP Akademii, jedné z největších finančně poradenských společností.

Spolupráce penzijního fondu se společností, která má svým klientům vybírat optimální řešení, vyvolává řadu otázek. Jak se staví k propojení ZFP a AEGONu představitelé konkurenčních finančně poradenských společností, jsme zveřejnili v článku „ZFP Akademie získá 10 % penzijního fondu AEGON„. Např. generální ředitel AWD ČR Michal Pyšík mimo jiné uvedl: „Tímto krokem došlo ke ztrátě jejich nezávislosti, což určitě negativně v budoucnosti ovlivní kvalitu zprostředkování produktů společností ZFP.“

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..