Miroslav Šlouf: Své rodině žádný druhý pilíř nedoporučuji a doporučovat nebudu

Miroslav Šlouf je pravou rukou Miloše Zemana. V politice prošel mnohým – od KSČ v předlistopadových dobách, přes ČSSD po Stranu práv občanů Zemanovci (SPOZ), u jejíhož zrodu stál spolu s Milošem Zemanem. Byl poslancem, komunálním politikem i podnikatelem. S druhým penzijním pilířem nesouhlasí. Proč?

Proč jste zakládali novou politickou stranu, když na české politické scéně je stran poměrně dost?

Poměrně dost, pane šéfredaktore, to je takový neurčitý termín. My jsme zakládali novou politickou stranu proto, že jsme cítili prostor programový. To znamená, že nám vadilo, že některé politické strany, zejména ty větší, se nestaraly o věci, o kterých jsme přesvědčeni, že patří do portfolia, do seznamu, o čem by volič měl rozhodovat.

Ovšem čelním představitelem vaší politické strany je Miloš Zeman , který dlouhá léta řídil ČSSD, jednu z velkých českých politických stran. Proč jste se nesnažili prosazovat váš program v rámci této politické strany, která byla přinejmenším vašemu předsedovi velmi blízká?

V době, kdy byl Miloš Zeman premiérem této země, posunuli jsme ekonomiku opravdu dopředu. Minimálně jsme zabránili některým dnešním jevům, které cloumají řadou zemí v Evropě. Tehdy jsme dokázali zprivatizovat finanční sektor – banky. Mimochodem, když budete hledat v historii, tak nenajdete u žádné jiné socialistické strany možná 200 let zpátky, že by privatizovala banky. V neposlední řadě to, že jsme se ubránili přijetí eura, nám dnes také nese kladné body.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.