Broker pooly vs. strukturální společnosti: Kde si poradci vydělají víc?

Panuje obecná představa, že si poradci ve strukturálních firmách vydělají víc. Přejdou-li do broker poolu, ztrácejí na aktivitě a přes vyšší jednotkové provize jejich příjem klesá. Ve skutečnosti je to ale trochu jinak.

Samotné rozdělení společností působících na finančně poradenském trhu na „broker pooly“ a „strukturální (multilevelové) společnosti“ není zcela přesné. Pod broker pooly jsou vytvářeny i multilevelové struktury, kdy klasickým příkladem je společnost 4fin, která se po odtržení z Fincentra „zavěsila“ pod Broker Trust. Naopak „klasické“ strukturální společnosti mívají k dispozici i „poolový“ model a zakládají franšízy, které fungují více na zaměstnaneckém systému než na tradičním zprostředkovatelském.

Příjmy, či přesněji obraty, finančních poradců jsou odhadem vycházejícím z veřejných databází. U řady vázaných zástupců – fyzických osob navíc nejsou odhady k dispozici. Jedná se především o finanční poradce, kteří jsou v oboru zatím krátce a nemají dostatečně dlouhou historii podnikání.

Čtěte na Poradci-sobě.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..