Stinná stránka akcí stavebních spořitelen

Stavební spořitelny lákají klienty na tradiční akce. Ani snížení státní podpory je nepřivedlo k žádnému přelomovému objevu. Naopak. Ze změn se snaží získat co nejvíc. Pozor na stinné stránky „akčních zvýhodnění“ stavebních spořitelen!

Po snížení atraktivity stavebního spoření v rámci úsporných opatření státního rozpočtu se napjatě očekávalo, jak se stavební spořitelny „pochlapí“ a s jakými novinkami pro klienty přijdou. Bohužel jejich invence není příliš velká a ani úrokové sazby se jim příliš zvyšovat nechce. Naopak se lidé mohou stále častěji setkávat s nekalými praktikami při prodeji stavebního spoření.

Nemusí se ale vždy jednat jen o nekalé praktiky. Jak prokázal průzkum MF ČR a ČNB, finanční gramotnost se v Česku pohybuje pomalu v záporných hodnotách – a lidé neumějí či odmítají počítat a číst smlouvy, které podepisují. Podobně uvažují i o stavebním spoření, kdy bývá hlavní motivací k uzavření stavebního spoření plyšová hračka či batoh… a nebo jen „úsměv milé slečny“. A zda jsou výhodné nabídky stavebních spořitelen skutečně výhodné? Když to ta milá slečna povídala, psali to v novinách a říkali v televizi, tak to přeci musí být pravda…

Čtěte na Hypoindex.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..