Fincentrum vystoupilo z AFIZu

Petr Stuchlík na včerejší valné hromadě AFIZ oznámil vystoupení společnosti Fincentrum z asociace. Dostává se tak mimo její kontrolu a regulaci. Zahrává si z důvěrou klientů? Petr Stuchlík se ve zdůvodnění kroku odvolává naopak na neschopnost asociace poradit si s kauzami typu „Štork“.

Vystoupení z asociace může být vždy vnímáno rozporuplně. Společnost, která se dostane mimo dosah samoregulace pod dohledem asociace může vzbuzovat nedůvěru. „Role asociace je nepostradatelná,“ uvedl v loňském rozhovoru pro server Investujeme.cz Vincent J. Derudder, tehdejší generální sekretář FECIF. Co za důvody vedlo Fincentrum v čele s Petrem Stuchlíkem k odchodu z AFIZu?

Petr Stuchlík stál v pozici předsedy představenstva AFIZ. Podle prohlášení na valné hromadě AFIZu nevidí naplnění hlavního cíle asociace: „Prvotním cílem Asociace je „rozvoj služeb na finančním trhu a zvyšování ochrany spotřebitelů“. Jak se ukázalo na případu společnosti OVB a jejího poradce Lukáše Štorka, je v této věci AFIZ bezmocný. Pan Štork je dodnes nejlepším a oslavovaným zprostředkovatelem OVB a s plnou podporou vedení OVB kazí jméno poctivým finančním poradcům této společnosti, jakož i celého trhu. Co zmohl AFIZ? Nic, reálně vůbec nic. Bohužel.“

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..