Internetové bankovnictví není pro každého

Internetové bankovnictví nabízí v České republice bez upadající Union banky jedenáct bank. Řada bank ho však nenabízí pro všechny klienty. Jejich internetové aplikace přísně vyžadují určité programové vybavení počítače. Kam se mohou obrátit například uživatelé Linuxu nebo příznivci jiných prohlížečů než MS Internet Explorer?

Internetové bankovnictví: klient se připojí na Internet a může ovládat svůj bankovní účet. Tak snadné to ale není. Každá z jedenácti bank s aplikací, která umožňuje ovládání účtu přes celosvětovou počítačovou síť, má přísnější či méně přísné požadavky na prohlížeč webových stránek a operační systém užívaný klientem.

Oficiální požadavky banky bývají často přísnější než skutečné nároky internetového bankovnictví. V průběhu testování jednotlivých internetových bankovnictví (viz Testy internetového bankovnictví) jsme vyzkoušeli celou řadu browserů a několik operačních systémů. V nedávné době jsme při získávání dat k aktualizaci uvedených recenzí přidali další poznatky, z nichž v článku vycházím.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..