Jak rychle dostanete pojistné plnění?

Měsíc po povodních: Kolik pojistných událostí pojišťovny již zlikvidovaly? A kolik peněz vyplatily? Kdo má smůlu a pojistné plnění nedostane?

Česká asociace pojišťoven v minulém týdnu zveřejnila statistiky škod a výplaty pojistných plnění v souvislosti s nedávnými povodněmi. Pojišťovny podle nich měly k 20. červenci vyřídit 4 320 pojistných událostí z 15 248 nahlášených škod, čili 28 %. Přitom vyplacené pojistné plnění bylo v objemu 140 mil. Kč při nahlášených škodách 1,6 mld. Kč, tedy 8,75 %. A to nejsou po povodních ještě nahlášeny všechny škody – jejich celkový objem odhaduje ČAP na 1,8 mld. Kč.

Pojišťovny nejrychleji likvidují malé škody – na 28 % zlikvidovaných pojistných událostí připadá „pouhých“ 8,75 % vyplaceného odhadovaného pojistného plnění. Je to pochopitelné. Posouzení a vyčíslení škody je u drobných pojistných událostí mnohem snazší než u rozsáhlých škod. „Klienti mohli také čerpat zálohy, které jim ještě rychleji umožnily zahájit obnovovací práce,“ uvedla Pavla Paseková, tisková mluvčí Allianz pojišťovny k vyřizování pojistných událostí.

Čtěte na Hypoindex.cz

Vyšlo též na iDnes.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..