Kam přecházejí poradci a kde končí?

Migrace finančních poradců je přirozená. Podmínky v jednotlivých společnostech se mění, vznikají nové firmy a poradci jsou oslovováni zajímavými nabídkami. Odkud a kam finanční poradci nyní přecházejí?

Na finančně poradenském trhu nedochází pouze k velkým přechodům, jakým byl naposledy odchod několika zemských ředitelství z Fincentrum & Swiss Life Select do nově založené firmy 4fin, nebo mnohem dříve „exodus“ z OVB Allfinanz spojený se vznikem Partners. Mnohem častější jsou přechody jednotlivců a menších skupin, které ale mnohdy unikají pozornosti – ale které poměrně přesně ukazují trendy na finančně poradenském trhu.

Pohyb poradců vykazuje několik základních charakteristik. Jsou společnosti, které mají úspěšné náborové strategie a do finančního poradenství přivádějí nováčky. Na druhé straně jsou firmy „posledního odpočinku“, odkud lidé z oboru odcházejí – a kupodivu to nejsou broker pooly, které takto před časem nazval Petr Stuchlík, tehdejší generální ředitel společnosti Fincentrum. A pak jsou zde společnosti, které vynikají v „přetahování“ zkušených poradců.

Čtěte na Poradci-sobě.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..