Kolik je realitních makléřů?

Realitní zprostředkování je regulováno až od 1. ledna 2020. Do té doby mohl být realitním makléřem kdokoliv. Nikdo nevěděl, kolik makléřů v Česku působí. Dnes je situace lepší… kolik realitních zprostředkovatelů na trhu působí?

Počty realitních zprostředkovatelů eviduje Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Na rozdíl od finančních poradců, kdy si každý zájemce může v databázi registrovaných subjektů České národní banky (ČNB) najít konkrétního poradce či zjistit jména a další informace finančních poradců působících pod konkrétní společností, na stránkách MMR žádnou takovou možnost nenajdete.

Seznam pojištěných makléřů, který interně vede Ministerstvo pro místní rozvoj, je vzhledem k GDPR, citlivým datům a ochraně obchodního tajemství v tuto chvíli neveřejný. Ministerstvo však poskytuje individuálně informace při splnění zásad GDPR, zda je subjekt pojištěný dle zákona o realitním zprostředkování. Začátkem příštího roku pak ministerstvo plánuje umožnit přístup k těmto informacím prostřednictvím speciálního výpisu pojištěných makléřů na webu ministerstva,“ uvedl k našemu dotazu 25. 11. 2020 Vilém Frček z odboru komunikace MMR. Dodnes ale žádný přístup k výpisu na webu ministerstva není.

Čtěte na Realiťáci-sobě.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..