Máme žít na dluh?

Nejen banky nám nabízejí „stále výhodnější“ úvěrové produkty a snaží se nás přimět k tomu, abychom žili americkým způsobem života – na dluh. Nyní se do boje pouští i společnost Europay International, jejímž cílem je popularizace kreditních karet.

Společnost Europay International chce v letošním roce popularizovat nabídku kreditních karet. Zdůrazňuje přitom jejich odlišnosti od karet platebních. Vzhledem k tomu, že banky nabízejí při jednorázovém splacení úvěru nulové úroky, není od věci shrnou si výhody a nevýhody kreditních karet.

Pokud kreditní kartou platíme v obchodech, nečerpáme prostředky z běžného účtu, nýbrž z úvěru poskytnutého bankou. Jinými slovy, náš zůstatek na běžném účtu se po provedení platby nezmění a nám dál plynou úroky z vkladu. Zvýší se však úvěr čerpaný od banky. Vzhledem k tomu, že úroky z úvěru jsou z pochopitelných důvodů vyšší než úroky z vkladů, by se nám tato transakce neměla vyplatit. Ovšem nesmíme zapomenout na již zmíněné odpuštění úroků při jednorázovém splacení úvěru! Pokud počítáme s tím, že úvěr splatíme ve vymezeném termínu v plné výši, například platbou od zaměstnavatele, nejen že nám banka peníze půjčí „zadarmo“, ale ještě nám může zaplatit úroky z vkladů.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..