Zajištěné fondy: Česká spořitelna útočí

Česká spořitelna uvádí na trh svůj třetí zajištěný podílový fond. Podaří se jí zaujmout místo na trhu vedle ČSOB? Čím se liší od zajištěných fondů ČSOB, banky, která na trh uvedla přes tři desítky zajištěných fondů? Jak zajištěné fondy fungují a jak mohou být vypočítávány výnosy?

Jak fungují zajištěné fondy

Přestože zajištěných fondů především z dílny ČSOB a HSBC v České republice působí celá řada (podle Asociace pro kapitálový trh 140), pro mnohé potenciální investory je fungování zajištěných fondů stále černou skříňkou. Než přejdu ke konkrétním aktuálně vypisovaným fondům, trochu ji pootevřu.

Upisovací období

Zajištěné fondy garantují minimální zhodnocení (či maximální znehodnocení) vložené částky. K tomu, aby banka či investiční společnost byla schopna garantovat návratnost investice, musí se zabezpečit různými instrumenty na kapitálovém a devizovém trhu. A aby byla schopna tyto instrumenty efektivně využít, musí získat do fondu předem stanovenou částku za poměrně krátkou dobu. Z tohoto důvodu vždy před zahájením činnosti fondu vypisuje tzv. „upisovací období“.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..