Zelená úsporám: Dotace na zateplení a ekologické vytápění pro všechny!

Stát přestává diskriminovat. Spouští program „Zelená úsporám“, kterým přidělí dotace na zateplení a ekologické vytápění všem druhům bydlení bez rozdílu vlastnictví. Kdo a v jaké výši se může podílet na 10 mld. Kč dotací v letošním roce a 25 mld. Kč celkem?

Stát má své priority ohledně bydlení a ekologie. Podle těchto priorit vytváří dotační programy, motivující vlastníky nemovitostí zateplovat domy či využívat ekologické vytápění. Dosud byly podporovány zejména renovace starých panelových domů. Vlastníci cihlových bytových domů se tak cítili diskriminováni. Již nemusí.

Včera představil nový program „Zelená úsporám“ ministr životního prostředí Martin Bursík společně se svým prvním náměstkem Janem Dusíkem a ředitelem Státního fondu životního prostředí Petrem Štěpánkem. V rámci programu se bude jen v letošním roce rozdělovat 10 mld. Kč, které získal fond a ministerstvo prodejem emisních kreditů, které Česká republika ušetřila díky nižší emisi skleníkových plynů. Z dalšího prodeje až do roku 2012 by mělo do programu plynout až 25 mld. Kč.

Čtěte na Hypoindex.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..